پشتیبانی: 61978000-021 داخلی 2

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شد

نفرات برتر هر یک از گروه‌ها آزمایشی پنجگانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ اعلام شد.

 

با توجه به گزارش های ارائه شده کنکور سراسری ۹۸ با حضور بیش از یک میلیون و ۱۱۹ هزار نفر متشکل از  ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ داوطلب زن و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر داوطلب  مرد در روزهای  ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار شد .

آنطور که سازمان سنجش اعلام کرده بود نیمه مردادماه نتایج اولیه اعلام می‌شود و حالا بعد از حدود یک ماه برترین‌های بزرگترین رویداد علمی کشور مشخص شدند و ظرف امروز یا فردا نتایج سایر داوطلبان هم اعلام خواهد شد که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد با توجه به اسامی اعلام شده،

  • در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۴ نفر از نفرات برتر اول تا دهم از شهر تهران هستند و نفر رتبه اول از شهر اهواز است،
  • در گروه علوم تجربی سه نفر از نفرات اول تا دهم از شهر تبریز هستند و نفر اول در این گروه آزمایشی از شهر تهران است و
  • در گروه آزمایشی علوم انسانی نیز  ۵ نفر از نفرات برگزیده از شهر تهران و دو نفر از شهر لار هستند.

 

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸به شرح ذيل است:

نفرات برتر گروه علوم ریاضی و فنی

  • رتبه اول علیرضا فخایی راد از اهواز
  • رتبه دوم محمدصادق مجیدی یزدی از تهران
  • رتبه سوم دانا افاضلی از تهران
  • رتبه چهارم آریا جلالی از لاهیجان
  • رتبه پنجم علی عباسی از شهرکرد
  • رتبه ششم سید ارشان دلیلی از ساری
  • رتبه هفتم پارسا امینی از مشهد
  • رتبه هشتم فاطمه جعفری از تهران
  • رتبه نهم مهران منتظر از تفت
  • رتبه دهم محمدمهدی ابوترابی از تهران

نفرات اول ریاضی

نفرات برتر گروه تجربی

  • رتبه اول ایزدمهر احمدی نژاد از تهران
  • رتبه دوم محسن راستگار از تبریز
  • رتبه سوم فرهنگ امیری از شیراز
  • رتبه چهارم رسا ظفری از تبریز
  • رتبه پنجم محمدرضا ارشدی صوفیانی از تبریز
  • رتبه ششم امیررضا بسکابادی از مشهد
  • رتبه هفتم گلسا مصباحی از شیراز
  • رتبه هشتم ریحانه فرخی ملکی از رشت
  • رتبه نهم سیاوش کیان پور از اهواز
  • رتبه دهم امیرحسام زارع از بیرجند
  • رتبه دهم سیدمهدی زارع زاده ابرقویی از ابرکوه

نفرات اول تجربی

نفرات برتر گروه انسانی

  • رتبه اول فاطمه شبخیز از لار
  • رتبه دوم مریم اسماعیلی از تهران
  • رتبه سوم امین ایمان‌پور تبریز
  • رتبه چهارم سیدآمنه موسوی لقمان از بهار
  • رتبه پنجم علی حاجیان از لار
  • رتبه ششم فاطمه رستم وندی آغمیونی از تهران
  • رتبه هفتم محمدعرفان هوشیاری از تهران
  • رتبه هشتم آ‌تنا طاهری از تهران
  • رتبه نهم محمدحسین سه‌دهی از تهران
  • رتبه دهم ملیکا دادخواه تیرانی از تهران

نفرات اول انسانی

نفرات برتر گروه هنر

  • سارا سادات کریمی از تهران
  • صبا محمدی مفرح از تهران
  • پریا سیناییان از تهران
  • مرجان حاتمی ورزنه از تهران
  • پارسا رحمان مشهدی از تهران

نفرات اول هنر

 

نفرات برتر گروه زبان

  • صالح شاملو احمدی از تهران
  • امیرشایان چادگانی پور از اصفهان
  • شهریار رجایی پیروز آبادی از تهران
  • پریناز باستانی از تهران
  • کسرا محمدی از تهران

نفرات اول زبان