اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ اعلام نتايج اوليه

زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و همچنین زمان انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری سال 1398از طرف سازمان سنجش آموزش کشور اعلام گردید :

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسری سال 1398 بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان آزمون مذكور میرساند كه نتیجه اولیه آزمون در روز چهار‌شنبه مورخ 98/05/16 به صورت كارنامه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس( www.sanjesh.org ) قرار خواهد گرفت.

آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی (پذیرش با آزمون) در این آزمون شوند، لازم است برای مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) آزمون سراسری سال 1398 و انجام مراحل انتخاب رشته به نكات ذیل توجه نمایند:

  •  هر یك از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبانهای خارجی كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، میتوانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان دریافت نمایند.ضمناً لازم به تأكید است كه بخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قرار دارد كه به داوطلبان توصیه میشود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.
  • دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی(دفترچه شماره 2) هر یك از گروه‌های آزمایشی مربوط (شامل رشته های پذیرش با آزمون) از روز پنجشنبه مورخ 98/05/17 بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار داده میشود و برای كلیه داوطلبان از تاریخ مذكور  قابل مشاهده و دریافت میباشد.
  • پذیرش در رشته‌محل‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده در سال 1398 به‌ صورت جدا از رشته‌ محل‌های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاك معدل كتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی انجام میشود. داوطلبان متقاضی(اعم از اینكه در آزمون سراسری ثبت نام نموده یا ننموده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده اند) میتوانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی مندرج در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان كه از تاریخ 97/12/20 فعال گردیده و تا 28 شهریور، مهلت ثبت نام وجود خواهد داشت با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. لازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلیاز تاریخ 97/11/17 در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان بهمراه اطلاعیه‌های اصلاحی آن قرار گرفته است. لذا كدرشته محل‌های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلیدر دفترچه راهنمای شماره (2) كه در تاریخ 98/05/17 منتشر میشود درج نخواهد شد.
  • كلیه داوطلبان میبایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و بخش پیوستهای دفترچه راهنما، كدرشته های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص نموده و از روز یكشنبه مورخ 98/05/20 لغایت روز پنجشنبه مورخ 98/05/24 به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.
سامانه هشت به منظور راهنمایی و كمک به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 (رشته های پذیرش با آزمون) همراه داوطلبان گرامی می باشد .